Który drewniany jeździk wybrać?

Który drewniany jeździk wybrać?
Drewniane zabawki od lat cieszą się zainteresowaniem wśród rodziców i dzieci. Zanim zaczęto tworzyć zabawki z tworzywa pierwsze klocki, lalki czy pomoce dydaktyczne typu liczydła były przeważnie wykonywane z drewna. Obecnie w sklepach znajdziemy większy asortyment zabawek wykonywanych z różnego rodzaju tworzyw oraz bardziej kolorowe i upiększone. To te z naturalnych materiałów zyskały na wartości, wzbudziły zaufanie rodziców a wielu przypadkach - wróciły do łask. Najprostsze drewniane zabawki towarzyszą kolejnym pokoleniom, kreatywnie i bezpiecznie wypełniają ich czas.

W artykule porównamy trzy jeździki z klasycznej serii marki Moover: jeździk maluszka Baby Truck, jeździk ciężarówka Dump Truck, jeździk przedszkolaka Kindergarten. 

Różnice między pojazdami
Jeździk maluszka Baby Truck to najmniejszy pojazd, dlatego sprawdzi się jako pierwszy. Przeznaczony jest dla dzieci od 1 roku życia. Pojazd zbudowany jest z całych elementów. W samochodzie górną klapkę można zdjąć całkowicie, by stworzyć miejsce do wożenia zabawek. Dodatkowo wysunięcie tylnej burty sprawi, że pojazd stanie się ciężarówką z pakowną przyczepą do przewożenia większych i dłuższych zabawek. Jeździk maluszka dostraczany jest w płaskim kartonie do samodzielnego montażu, który nie wymaga żadnych narzędzi. Specjalny system uchwytów opatentowany przez producenta umożliwi złożenie zabawki w kilka minut. Drugim pojazdem, który sprawdzi się do jazdy dla dzieci od 2 lat jest jeździk ciężarówka Dump Truck. Pojazd, tak jak mniejszy brat dostarczany jest rozłożony do samodzielnego montażu, jednak różni się wyglądem. Składa się z dwóch elementów - kabiny i przyczepy, które połączone są drewnianym zaczepem. Nasz urwis oprócz przyjemności z jazdy na przyczepie ciężarówki może czerpać dodatkową frajdę z przewożenia zabawek. Jeśli znudzi mu się jazda, może zacząć przewozić w kabinie czy w schowku naczepy lalki, klocki lub inne swoje zabawki. Autko ma otwieraną z góry klapkę przez którą dziecko może wrzucać i wybierać zabawki do kieszonki. Jeśli dziecko chce wybrać wszystkie zabawki za jednym razem może rozłączyć elementy i wybrać je z przodu naczepy. Mniejsze dzieci mogą potrzebować pomocy rodziców, by rozłączyć kabinę i przyczepę, nie jest to takie łatwe ze względów bezpieczeństwa, gdy z cieżarówki korzystamy jako jeździka.


Jeździk przedszkolaka Kindergarten, tak jak jego nazwa wskazuje stworzony został z myślą o wykorzystaniu w przedszkolach i żłobkach. Ze względu na większą eksploatację zabawki producent wzmocnił jeszcze bardziej konstrukcję pojazdu łącząc kabinę i przyczepę metalowym złączem, którego dziecko nie będzie wstanie samo zdemontować. Zamontowany mechanizm ułatwia także skręcanie pojazdem oraz zmianę kierunku jazdy. W tym modelu dziecko jedynie nie przewiezie zabawek, ponieważ nie ma w nim schowka do przewożenia.
W odróżnieniu do pozostałych jeździków, ten przedszkolaka dostarczany jest w całości, złożony już na stałe. Wystarczy nasunąć jedynie koła i można ruszać w drogę! Konstrukcja jest dodatkowo wzmocniona podwójnymi kołami z gumowym obiciem, aby dzieci mogły korzystać ze sprzętu jak najdłużej.

Oprócz różnic są także elementy wspólne
Wszystkie pojazdy marki Moover w całości wykonane są z naturalnej okleiny z drewna lipowego o grubości 10 mm oraz drewnianych kół zakończonych gumową taśmą. Obicia kół obniżają maksymalną prędkość jeździka oraz pozwalają na jego indywidualne dostosowanie do użytkownika. Zabawka nie traci przy tym na łatwości prowadzenia. Ciężarówka jest pokryta ekologiczną farbą z atestem. Nie ma więc obawy o substancje uczulające pociechę.


Dziecko może bez obaw wsiadać na wybrany pojazd i jeździć. Samochody poruszają się zarówno do przodu jak i do tyłu. Dziecko, które uczy się jeździć stara się utrzymać równowagę oraz stabilność. Jednak nie zawsze wszystkim wychodzi to od razu. Dlatego też wszystkie krawędzie pojazdów zostały zaokrąglone, by zadbać o bezpieczeństwo malucha. Solidne wykonanie zwiększa wartość zabawki oraz buduje zaufanie dzieci i ich rodziców do marki.

Jeździki opracowane na podstawie reakcji dzieci
Zabawkę stworzono na podstawie zachowań dzieci oraz ich potrzeb. Duńscy specjaliści przeprowadzili badania reakcji na zmysły dziecka. Skupili się na tym co przykuwa największą uwagę dzieci. Czym lubią się bawić. Jakiego koloru zabawka przyciąga wzrok. Z jakiego jest materiału, że sięgają po nią jako pierwszą. W czasie tworzenia zabawki producenci opierali się na zebranych informacjach. Detale zabawki zostały dopracowane w taki sposób, aby służyła niejeden raz. 

Korzyści z zabawy
Zadbaj o prawidłowy rozwój swego dziecka. Maluch uczy się przez zabawę w przewóz lalek czy samochodzików. Zabawa pojazdami rozwija dziecięcą wyobraźnię oraz zachęca do odkrywania i ćwiczenia umiejętności motorycznych. Jeździk rozwija integrację sensoryczną oraz stymuluje zmysły dziecka. Zabawka zachęca również do podejmowania kolejnych aktywności ruchowych. 

Trochę o samej marce
Duńska firma Moover specjalizuje się w produkcji drewnianych zabawek. Zaprojektowane na podstawie zachowań dzieci, opracowane by rozwijały i uczyły. Producent posiada różnego rodzaju meble dla lalek, samochody dla chłopców czy układanki oraz zawieszki dla maluchów. Przemyślane w każdym szczególe, oryginalnie zaprojektowane oraz solidnie wykonane posłużą niejednemu pokoleniu. Moover spełni Twoje oczekiwania. 

Dodaj odpowiedź

* Nazwa:
* E-mail: (Niepublikowany)
   Strona: (Strona z http://)
* Komentarz:
Kod