Który drewniany jeździk wybrać?

Który drewniany jeździk wybrać?
Drewniane zabawki od lat cieszą się zainteresowaniem wśród rodziców i dzieci. Zanim zaczęto tworzyć zabawki z tworzywa pierwsze klocki, lalki czy pomoce dydaktyczne typu liczydła były one przeważnie wykonywane z drewna. Obecnie w sklepach znajdziemy większy asortyment zabawek wykonywanych z różnego rodzaju tworzyw oraz bardziej kolorowe i upiększone. To te z naturalnych materiałów zyskały na wartości, wzbudziły zaufanie rodziców a wielu przypadkach - wróciły do łask. Najprostsze drewniane zabawki towarzyszą kolejnym pokoleniom, kreatywnie i bezpiecznie wypełniają ich czas.

W artykule porównamy trzy jeździki z klasycznej serii marki Moover: jeździk maluszka Baby Truck, jeździk ciężarówka Dump Truck, jeździk przedszkolaka Kindergarten. 


Wszystkie pojazdy marki Moover w całości wykonane są z naturalnej okleiny z drewna lipowego o grubości 10 mm oraz drewnianych kół zakończonych gumową taśmą. Ciężarówka jest pokryta ekologiczną farbą z atestem. Nie ma więc obawy o substancje uczulające pociechę.

Podłoże antypoślizgowe
Masz już dość głośnych zabawek? Zastosowane podwójne koła antypoślizgowe zmniejszają uciążliwy hałas. Dodatkowo rozwiązanie chroni podłogi naszego mieszkania oraz samą zabawkę przed zużyciem. Jak wiesz, każdy urwis porusza się we własnym tempie. Obicia kół obniżają maksymalną prędkość jeździka oraz pozwalają na jego indywidualne dostosowanie do użytkownika. Zabawka nie traci przy tym na łatwości prowadzenia.

Solidne wykonanie
Dźwig jest w pełni stabilny i nie przechyla się. Zamontowane w samochodzie koła zabezpieczają dodatkowo stelaż przed przewróceniem. Dziecko może bez obaw wsiadać na niego i jeździć. Pojazd porusza się zarówno do przodu jak i do tyłu. Dziecko, które uczy się jeździć stara się utrzymać równowagę oraz stabilność. Jednak nie zawsze wszystkim wychodzi to od razu. Dlatego też wszystkie krawędzie dźwigu zostały zaokrąglone, by zadbać o bezpieczeństwo malucha. Solidne wykonanie zwiększa wartość zabawki oraz buduje zaufanie dzieci i ich rodziców do marki.

Pojazd posiada wyjmowaną klapke od schowka, która pełni funkcję siedzenia w przypadku jeździka dla dziecka. Gdy dziecku znudzi się jazda, może zacząć przewozić lalki i inne swoje zabawki w naczepie pojazdu. Dodatkowo z tyłu samochodu znajduje się dźwig, do którego możemy podczepić zabawkę do holowania. Żuraw pojazdu jest w pełni zdejmowany, dzięki czemu nasz urwis próbuje opanować proste czynności związane z demontażem samochodów. Przy zabawie można też zdjąć tylną klapkę z zamontowanym ramieniem dźwigu, by stworzyć samochód do przewozu długich elementów.

Opracowany zgodnie z potrzebami dzieci
Zabawkę stworzono na podstawie zachowań dzieci oraz ich potrzeb. Duńscy specjaliści przeprowadzili badania reakcji na zmysły dziecka. Skupili się na tym co przykuwa największą uwagę dzieci. Czym lubią się bawić. Jakiego koloru zabawka przyciąga wzrok. Z jakiego jest materiału, że sięgają po nią jako pierwszą. W czasie tworzenia zabawki producenci opierali się na zebranych informacjach. Detale zabawki zostały dopracowane w taki sposób, aby służyła niejeden raz.

Korzyści z zabawy
Zadbaj o prawidłowy rozwój swego dziecka. Maluch uczy się przez zabawę w przewóz lalek czy samochodzików. Zabawa pojazdami rozwija dziecięcą wyobraźnię oraz zachęca do odkrywania i ćwiczenia umiejętności motorycznych. Jeździk dźwig rozwija integrację sensoryczną oraz stymuluje zmysły dziecka. Zabawka zachęca również do podejmowania kolejnych aktywności ruchowych.

Montaż zabawki
Dźwig oferowany przez markę Moover jest dostarczany w płaskich kartonach z elementami do złożenia. Firma zastosowała specjalny system zatrzasków Moover, który ułatwi oraz przyśpieszy składanie zabawki. Do montażu nie przydadzą się żadne narzędzia, a cały proces trwa zaledwie kilka minut. Postępuj zgodnie z instrukcją dołączoną do zestawu. Zabawka nie posiada małych elementów, dlatego sprawdzi się do zabawy dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia.

Trochę o samej marce
Duńska firma Moover specjalizuje się w produkcji drewnianych zabawek. Zaprojektowane na podstawie zachowań dzieci, opracowane by rozwijały i uczyły. Producent posiada różnego rodzaju meble dla lalek, samochody dla chłopców czy układanki oraz zawieszki dla maluchów. Przemyślane w każdym szczególe, oryginalnie zaprojektowane oraz solidnie wykonane posłużą niejednemu pokoleniu. Moover spełni Twoje oczekiwania.

Wiek: 1-3 lat
Waga: do 38 kg
Wymiary dźwigu: 57 x 28 x 20 cm (dł x szer x wys)
Wymiary opakowania: 47,5 x 6,5 x 44,5 cm

Dodaj odpowiedź

* Nazwa:
* E-mail: (Niepublikowany)
   Strona: (Strona z http://)
* Komentarz:
Kod