Jak dobrać My first PUKY

Jak dobrać My first PUKY
Jak dobrać My first PUKY? Na czym polega różnica pomiędzy produktem PUKYlino a WUTSCH ?

Oba jeździki w porównywalnym stopniu oferują optymalny start dla rozwoju dziecięcej mobilności. Poprzez zabawę ćwiczą u dziecka proste ruchy, takie jak np. silne odpychanie się od podłoża, pozwalają też na pierwsze próby kierowania jeździkiem. Różnica pomiędzy tymi dwoma pojazdami polega na możliwości zastosowania jeździka (PUKYlino nadaje się tylko do korzystania w pomieszczeniach, WUTSCH zaś w pomieszczeniach i na zewnątrz); każdy z nich jest też przeznaczony do innego stopnia rozwoju dziecka.

PUKYlino został zaprojektowany głównie z myślą o stosowaniu wewnątrz pomieszczeń. Wymagania: dziecko potrafi z pomocą stać i biegać. PUKYlino jest zalecane dla dzieci od 1 roku życia, lub po osiągnięciu 75 cm wzrostu. Siodełko znajduje się na wysokości ok. 22 cm. PUKYlino jest często pierwszym pojazdem dziecka, dlatego rodzic powinien wykazywać szczególną opiekę nad dzieckiem podczas jego jazdy: dokładnie obserwuj, czy dziecko bezproblemowo obchodzi się z jeździkiem. Uderzenie w przeszkodę przy pełnej prędkości może prowadzić do upadku malucha. Zalecamy zatem, by jazda na PUKYlino odbywała się tylko na równym podłożu wewnątrz pomieszczenia, gdzie nie występują żadne przeszkody.

WUTSCH to produkt zaprojektowany z myślą o jeździe wewnątrz jak i na zewnątrz budynku dzięki zastosowaniu w konstrukcji osi wahliwej i tym samym różnej geometrii. Oś ta pomaga w nauce łączenia ze sobą czynności kierowania i ruchów nóg, wspiera również małych kierowców w ćwiczeniu ich równowagi. WUTSCH to zatem idealne rozwiązanie przed zakupem rowerka biegowego. Zalecamy zakup produktu dla dzieci w wieku od ok. 1,5 roku i po osiągnięciu ok. 80 cm wzrostu. Siodełko znajduje się na wysokości ok. 24,5 cm.