Jak dobrać My first PUKY

Jak dobrać My first PUKY
Jak dobrać My first PUKY? Na czym polega różnica pomiędzy produktem PUKYlinoWUTSCH a PUKYmoto ?

Wymienione jeździki w porównywalnym stopniu oferują optymalny start dla rozwoju dziecięcej mobilności. Poprzez zabawę ćwiczą u dziecka proste ruchy, takie jak np. silne odpychanie się od podłoża, pozwalają też na pierwsze próby kierowania jeździkiem. Różnica pomiędzy tymi pojazdami polega na możliwości zastosowania jeździka (PUKYlino nadaje się tylko do korzystania w pomieszczeniach, z kolei WUTSCH i PUKYmoto - w pomieszczeniach i na zewnątrz); każdy z nich jest też przeznaczony do innego stopnia rozwoju dziecka.

PUKYlino został zaprojektowany głównie z myślą o stosowaniu wewnątrz pomieszczeń. Wymagania: dziecko potrafi z pomocą stać i biegać. PUKYlino jest zalecane dla dzieci od 1 roku życia, lub po osiągnięciu 75 cm wzrostu. Siodełko znajduje się na wysokości ok. 22 cm. PUKYlino jest często pierwszym pojazdem dziecka, dlatego rodzic powinien wykazywać szczególną opiekę nad dzieckiem podczas jego jazdy: dokładnie obserwuj, czy dziecko bezproblemowo obchodzi się z jeździkiem. Uderzenie w przeszkodę przy pełnej prędkości może prowadzić do upadku malucha. Zalecamy zatem, by jazda na PUKYlino odbywała się tylko na równym podłożu wewnątrz pomieszczenia, gdzie nie występują żadne przeszkody.

WUTSCH to produkt zaprojektowany z myślą o jeździe wewnątrz jak i na zewnątrz budynku dzięki zastosowaniu w konstrukcji osi wahliwej i tym samym różnej geometrii. Oś ta pomaga w nauce łączenia ze sobą czynności kierowania i ruchów nóg, wspiera również małych kierowców w ćwiczeniu ich koordynacji. Jeździk WUTSCH to zatem idealne rozwiązanie w zdobywaniu równowagi i doświadczenia przed jazdą na rowerku biegowym. Zalecamy zakup produktu dla dzieci w wieku od ok. 1,5 roku i po osiągnięciu nieco większęgo wzrotu niż w przypadku PUKYlino (ok. 80 cm wzrostu). Siodełko znajduje się na wysokości ok. 24,5 cm.

PUKYmoto podobnie jak poprzednik został zaprojektowany do stosowania zarówno w pomieszczeniach jak i na otwartej przestrzeni, co wzmacnia rozwój psychomotoryczny dziecka. Pojazd jest zalecany dla dzieci, które chcą zakończyć przygodę z jeździkiem, a są jeszcze zbyt małe by rozpocząć przygodę na rowerku biegowym. Ważne jest, aby poruszanie się nie sprawiało maluszkom większych problemów. Ze względów bezpieczeństwa produkt jest zalecany dzieciom w wieku od 1,5 roku (lub po osiągnięciu ok. 83 cm wzrotu), które nauczyły się stabilnie chodzić. PUKYmoto umożliwia bardziej dynamiczną jazdę niż w przypadku klasycznego jeździka, przy czym oferuje większą stabilność niż rowerek biegowy. Datego też bezpieczne chodzenie dziecka przy wyborze tego pojazdu jest tak bardzo ważne. 

Wszystkie trzy modele marki PUKY zostały zaprojektowane tak, by małe dzieci, potrafiące już siadać czy biegać, mogły poruszać się na nich intuicyjnie i w ten sposób dalej rozwijać swoją motorykę. Proste ruchy, jak odpychanie od podłoża, składają się w trakcie jazdy na złożone procesy – które w widoczny sposób wpływają na rozwój dziecka. Przecież nie ma nic cenniejszego niż dziecięca radość i frajda połączona z nauką :)