Baby Born a Baby Annabell - nasze porównanie lalek

Baby Born a Baby Annabell - nasze porównanie lalek
Kultowe lalki, którą wybrać?

Przeglądając fora internetowe dość często można się natknąć na pytania rodziców, która interaktywna lalka jest najlepsza? Również Klienci Todlera pytają nas: Która lala sprawdzi się najlepiej jako pierwsza lalka mojej córeczki? Padają także zapytania o to, która lalka płacze, mówi, porusza się czy robi siusiu, a którą z nich można kąpać? Aby ułatwić rodzicom podjęcie decyzji i zapoznać ich z podstawowymi funkcjami bobasów Todler przygotował takie porównanie.

Najbardziej popularne od lat są lalki Baby Born i Baby Annabell. Producent obu marek: Zapf Creation zadbał o to, żeby „małe mamy” miały w czym wybierać. Co równocześnie dostarcza problemów z wybraniem konkretnego modelu lalki. Tak więc chcemy wyjaśnić: czym tak naprawdę różnią się obie lalki?

Baby Born – ponadczasowa lalka, która nigdy się nie nudzi!

Zacznijmy od przedstawienia lalki, o której słyszała już niemal każda dziewczynka - Baby Born. Lalka może być niemowlakiem, chłopcem lub dziewczynką, która z czasem stanie się w najlepszą przyjaciółkę naszej córki. Interaktywna lalka posiada mnóstwo zdolności mechanicznych, które upodabniają ją do małego dziecka. Należy zaznaczyć, iż lalka nie wymaga użycia baterii.

Baby Born potrafi płakać prawdziwymi łzami, gdy naciśnie się miękką część jej korpusu. Lalka je specjalną kaszkę, pije z butelki, moczy pieluszkę, a także można ją wsadzać na nocnik, gdzie zrobi siusiu. Lala ma ruchome nóżki i rączki, a położona do snu zamyka oczy. Baby Born jest wodoodporna, dlatego można bez obaw ją kąpać. Ponadto, Baby Born, to także ogrom dodatków, przez co mała właścicielka może personalizować swoją zabawkę według własnego uznania. Lalkę można ubierać w ciuszki i przewijać w pieluszki. Można także dokupić lalce akcesoria, takie jak: butelka, smoczek, nocniczek czy ubranka. To wszystko składa się na wszechstronność Baby Born i czyni z niej praktycznie realne dziecko!
 
Baby Annabell – efektowna i urocza elektroniczna lalka.

Różnica zaznacza się już na samym początku: lalka Annabell jest elektroniczna. Co oznacza, iż wymaga zastosowania baterii. Lalka wygląda jak prawdziwe niemowlę i również zachowuje się niemalże identycznie. Pijąc wodę z butelki wydaje odgłosy przełykania i w dodatku porusza buzią! Może się zdarzyć, że po jedzeniu odbije się jej lub dostanie bólów brzuszka. Wtedy troskliwa mamusia musi wziąć ją na ręce i pogładzić po pleckach, by ukoić ból. Annabell potrafi także płakać łzami i wymaga uspokojenia w ramionach. Podczas zabawy lalka śmieje się niczym prawdziwe dziecko, gaworzy i jest szczęśliwa. Annabell posiada także funkcję spania. Położona lub bujana w ramionach robi się śpiąca, ziewa i zasypia przy brzmieniu dziecięcej kołysanki. W trakcie snu wydaje pomruki. Baby Annabell robi też siusiu do nocnika lub do pieluszki. Warto także dodać, iż lalka ssie smoczek i podczas tej czynności otwiera i zamyka oczy. Oczywiście lalka posiada także szeroki wachlarz dodatkowych akcesoriów, takich jak: pieluszki, ubranka, smoczki, butelki czy śliniaczki, dzięki czemu „małe mamy” mogą personalizować lalkę według uznania.
 
Baby Born vs Baby Annabell

Krótka charakterystyka lalek powinna już rozwiać pierwsze niejasności w różnicach między nimi. Zanim przejdziemy do konkretów, warto zaznaczyć, iż obie lalki są interaktywne i swoim zachowaniem przypominają niemowlaki i małe dzieci. Pomagają dzieciom uczyć się empatii i troski, mogą mieć pozytywny wpływ na kształtowanie instynktu opiekuńczego. Poprzez zabawę uczą odpowiedzialności, pomagają zrozumieć zachowanie malutkiego dziecka. Mogą także ułatwiać akceptację nowo narodzonego rodzeństwa czy uczyć zasad higieny, np. korzystania z nocnika.
Czym się zatem różnią? Zebraliśmy podstawowe różnice w tabeli:

L.p.

Baby Born

Baby Annabell

1

Lalka mechaniczna, brak baterii. (wyjątek: serie np. lalka syrenka).

Lalka elektroniczna, wymaga baterii.

2.

Nie wydaje dźwięków.

Wydaje dźwięki i odgłosy (przełykanie, gaworzenie, płacz, ssanie, ziewanie, wzdychanie).

3.

Lalka płacze poprzez wywołanie łez na żądanie, np. po naciśnięciu brzuszka.

Lalka płacze w różnych sytuacjach, np. obudzenia, czy kolki (po nakarmieniu).

4.

Odłożona, zamyka oczka.

Zamyka oczka i idzie spać np. po ukołysaniu, gładzeniu twarzy i ułożeniu w poziomie.

5.

Nie reaguje na dotyk i bodźce.

Reaguje na dotyk określoną reakcją, np.: głaskanie – zamyka oczy i się uspokaja, kołysana – zasypia.

6.

Można ją kąpać, jest wodoodporna.

Nie można jej kąpać. (wyjątkiem jest seria: np. Baby Annabell ucząca się pływać).

7.

Robi siusiu do nocnika lub moczy pieluszkę po naciśnięciu brzuszka.

Robi siusiu do nocnika lub moczy pieluszkę po naciśnięciu brzuszka.

8.

Lalka ma ruchome nogi, ręce i głowę.

Lalka ma ruchome ręce i nogi.

9.

W całości wykonana jest z tworzywa (wyjątek: lalka First Love).

Brzuszek wykonany jest z tkaniny, miękki. Głowa, rączki i nóżki są zrobione z tworzywa.


 
Akcesoria, czyli nieograniczone możliwości zabawy.
Oczywiście lalki Baby Born jak i Baby Annabell to także szeroki wachlarz dodatków i akcesoriów. Lalki można ubrać według własnych preferencji w dedykowane im ubranka, czapki i buciki.

Baby Born oprócz ubioru posiada także całe zaplecze dodatków, które pomogą w inscenizacji zabawy i jej urealnieniu. Tak więc możemy do naszej lali dobrać np.: interaktywną toaletkę z przyborami, prysznic wydający dźwięki kąpieli czy firmowe łóżeczko. Dodatkowo lalce Baby Born możemy sprezentować towarzyszy w postaci interaktywnych koników czy piesków. Oczywiście świat akcesoriów lalki Baby Born jest tak wszechstronny, że nie sposób wymienić ich wszystkich. Najważniejsze z nich, oprócz już wspomnianych to: kaszka do karmienia, pieluszki, interaktywny nocnik, krzesełko do karmienia, śpiworek do noszenia. Każda młoda mama znajdzie coś dla swojego bobasa.

Świat akcesoriów lalki Baby Annabell również może przyprawić o zawrót głowy. Oczywiście jednym z najbardziej rozchwytywanych dodatków są dedykowane lalce ubranka: śpioszki, sukienki i body. Lalce można także kupić własną składaną sypialnię, z szafą na ubranka, łóżkiem i toaletką. Producent zadbał również o takie szczegóły w sypialni, jak: obracana nad łóżeczkiem karuzela, pościel, kocyk i regał z książkami. Oprócz tego w ofercie akcesoriów dostępne są także: smoczki i butelki.

Warto dodać, iż obie lalki posiadają w swojej ofercie wersję lalek - chłopczyków, wraz z chłopięcymi ubrankami.

Jak widać, świat lalek Baby Born i Annabell jest pełen możliwości wszechstronnej zabawy. Zarówno jedne jak i drugie pomagają małym dziewczynkom wczuć się w rolę prawdziwych mam. Orygialne wykonanie samych lalek, jak i różnorodność ich akcesoriów wpływa na nieskończone możliwości zabawy, która wydaje się być taka realistyczna.