Dostępność: Dostępny

Kask rowerowy dziecięcy Uvex Kid 2 red fireman

Dostępność: Dostępny
Ten produkt może być u Ciebie: 18 Maja (Wtorek)


Podczas uprawiania sportów należy przede wszystkim pamiętać o ochronie głowy i kontrolować, by żadna aktywność nie odbyła się bez udziału kasku ochronnego. Z dziecięcym kaskiem rowerowym Uvex Kid 2 red fireman 41/4/306/3015 przeznaczonym dla najmłodszych żadna trasa nie będzie straszna :) A czerwony kolor kasku ze strażakiem to wzór, który doskonale sprawdzi się jako prezent dla chłopca.

Kask powinien być precyzyjnie dopasowany do głowy dziecka, która różni się nie tylko obwodem, ale również wysokością. Dzięki systemowi IAS fit  kask Uvex dopasowuje się do główki i dba o pewne osadzenie. Za sprawą wykorzystanej technologii kask posiada również regulację szerokości. Dostępny w rozmiarze S pasuje na głowę o obwodzie od 46 do 52 cm. Model Kid 2 posiada płynną i szybką regulację za pomocą precyzyjnego pokrętła umieszczonego z tyłu kasku. Za sprawą zabudowanej i zaokrąglonej tylnej ściany kasku potylica dziecka jest chroniona, a jazda w foteliku rowerowym bardziej komfortowa. Na dopasowanie ochraniacza ma wpływ także dodatkowy system napięcia pasków. Zamontowane paski są przyjemnie miękkie, a sprzączka pod brodą posiada możliwość regulacji głębokości wpięcia. Prawidłowe zamocowanie pod brodą gwarantuje dziecku wygodę i łatwy sposób rozpinania możliwy z użyciem jednej ręki. Przemyślana funkcjonalność kasków marki Uvex pozwala dokładnie dopasować ochraniacz do główki dziecka.

Na podstawie przeprowadzonych badań odkryto, że podczas upadku z kaskiem częstotliwość urazów zmniejsza się o 85%. Dlatego też Uvex w trosce o swoich małych klientów opracował kask zgodny z budową czaszki. Skorupa wykonana została w technologii inmould, która polega na wtopieniu jej w piankę styropianową EPS. Technologia ta gwarantuje niską masę kasku i dobrą ochronę przy czym zachowana zostaje w pełni bezpieczna grubość i twardość skorupy. Wewnętrzna warstwa, dzięki właściwościom pianki doskonale absorbuje siłę uderzenia oraz odpowiada za prawidłową wentylację. Kask Uvex spełnia wymogi europejskie, które potwierdzono certyfikatem CE oraz normą bezpieczeństwa EN 1078.

Podczas aktywności fizycznej wiadomo, że nie trudno o przegrzanie ogranizmu. W kasku znajduje się 8 kanałów wentylacyjnych, które zapewniają odpowiedni nawiew głowy. We wszystkich otworach umieszczono siatkę ochronną, która zabezpiecza przed owadami. Wewnątrz kasku znajduje się wyściółka przyczepiona na rzepy. Co więcej, kask zawiera gąbkę również po wewnętrznej stronie mechanizmu regulującego obwód (z tyłu ochraniacza), dzięki czemu pokrętło nie będzie przeszkadzało w czasie przejażdżki. A lekkość ochraniacza sprawia, że dziecko zapomni, że ma go na głowie :)

Cechy kasku:
 • wyjmowana wyściółka na rzepy typu basic;
 • siatka przeciw owadom;
 • 8 kanałów wentylacyjnych;
 • precyzyjne pokrętło regulacyjne umożliwiające dopasowanie kasku w
 • zakresie 46-52 cm;
 • technologia inmould;
 • dopasowanie system IAS fit/ system FAS;
 • zapięcie monomatic;
 • niewielka waga: 185 g;
 • normy: EN 1078/ TUV/ GS;
 • opcjonalnie możliwość montażu lampki LED.

Producent : UVEX
Kod producenta : 41/4/306/3015
Wymiary opakowania : 230 x 200 x 170 mm (dł x szer x wys)
Kolor : czerwony
Rozmiar : S
Obwód głowy : 46 - 52 cm

Napisz recenzję

Kask rowerowy dziecięcy Uvex Kid 2 red fireman

Kask rowerowy dziecięcy Uvex Kid 2 red fireman

loadertel: 732 850 600

Drogi kliencie. Jeśli nie ma odpowiedzi na pytanie którę chcesz zadać napisz poniżej..

(opcjonalnie)
*(Wymagany poinformujemy Cie o odpowiedzi)