RoboMaker zestaw startowy Clementoni 50098

Dostępność: Dostępny

RoboMaker zestaw startowy Clementoni 50098

Dostępność: Dostępny
Ten produkt może być u Ciebie: 20 Listopada (Środa)


Z zestawem laboratorium robotyki edukacyjnej RoboMaker 50098 poznasz sekrety programowania, a dokładniej robotykę i kodowanie. Połącz zabawę z nauką! Na początku samodzielnie zbuduj robota, a następnie zaprogramuj jego działanie. Bogaty zestaw poprowadzi dzieci w świat nauki i odkrywania informatyki. Stwórz własną pracownię, w której połączysz elementy mechaniczne oraz budowanie z odkrywaniem tajników inżynierii. Laboratorium z serii Naukowa Zabawa od firmy Clementoni przeznaczone jest dla dzieci od 8 roku życia. Przybliż swemu dziecku świat robotyki z niezwykle inteligentnym robotem z zestawu! 

Przy użyciu ponad 200 komponentów można zbudować 3 różne roboty wyposażone w silniki elektryczne, czujnik podczerwieni, moduł kontrolny czy głośnik. Jednocześnie możesz zbudować i zakodować jeden model. Korzystaj z jednego zbudowanego modelu, a gdy zabawa zacznie Cię nudzić - przebuduj ja na innego robota z zestawu. Poziom trudności programowania modeli robotów jest zróżnicowany. Stopień złożoności programowania wzrasta wraz z kolejnością podanych modeli. Dziecko może zaprogramować model ręcznie lub za pośrednictwem aplikacji. Następnie można je śledzić i bawić się z wieloma aktywnościami proponowanymi dla każdego modelu. Gdy przejdziesz wszystkie etapy gry zdobędziesz umiejętności potrzebne do samodzielnego zbudowania i zaprogramowania robota o dowolnym kształcie. Korzystając z instrukcji, staniesz się ekspertem od programowania. Będzie w stanie zbudować dowolne inne typy robotów i zaprogramować je tak, aby robiły, co chcesz :) Jedynym ograniczeniem będzie Twoja wyobraźnia.

Zestaw spodoba się na pewno ciekawemu świata dziecku zainteresowanemu odkrywaniem nowych pasji. Dodatkowo zabawka pomaga w rozwoju zdolności manualnych, pomysłowości oraz kreatywności przy eksperymentowaniu z łączeniem części oraz w czasie programowania. Dziecko w trakcie zabawy uczy się pierwszych koncepcji inżynierii, informatyki i mechaniki.

Chcesz dowiedzieć się więcej o budowaniu, programowaniu i robotyce? Pobierz darmową aplikację kompatybilną z systemami Android, Apple i Amazon, w której znajdują się rozwiązania techniczne. Zestaw niekompatybilny z systemami operacyjnymi Windows. Dzięki aplikacji można programować wszystkie roboty zarówno z tabletu, jak i smartfona, ucząc się programowania blokowego i przyswajając zasady kodowania.

Fazy zabawy, w których nauczysz się kodowania:
 • skonstruuj 3 pierwsze zaproponowane roboty
 • naucz się je programować, wykonując 6 zadań według instrukcji
 • stwórz takie roboty, jakie podpowiada Ci wyobraźnia
 • kontroluj swoje konstrukcje w czasie rzeczywistym
Zadania o progresywnym stopniu trudności:
 1. X1 DRAWER 
  - możliwość rysowania pisakiem,
  - możliwość programowania strażnika pudełka.      
 2. X2 ELEVATOR
  - możliwość zaprogramowania uścisku dłoni,
  - możliwość zaprogramowania unoszenia i przenoszenia przedmiotów,
 3. X3 ANALYZER
  - możliwość zaprogramowania zrzucania przedmiotów,
  - możliwość zaprogramowania dotarcia do mety. 
Działy aplikacji:
 • Buduj - wybierz jednego z 3 proponowanych modeli robotów, a następnie zbuduj go w 3D, kawałek po kawałku, w dynamiczny i zabawny sposób
 • Ucz się - zapoznaj się z podstawowymi pojęciami programowania, dzięki 6 zadaniom z kreatorem, do wykonywania których będziesz musiał utworzyć określone sekwencje poleceń, wykorzystując w tym celu programowanie blokowe.
 • Twórz - puścić wodze fantazji! Zbuduj robota o dowolnym kształcie i zaprogramuj go tak, jak tylko chcesz.
 • Steruj - steruj w czasie rzeczywistym każdym ze zbudowanego modelu robota, zarówno tych zaproponowanych, jak i stworzonych samodzielnie z głowy
       
Producent : CLEMENTONI
Kod producenta : 50098
Wiek : 8+
Wymiary opakowania : 451 x 70 x 311 mm
Język : polski

Napisz recenzję

RoboMaker zestaw startowy Clementoni 50098

RoboMaker zestaw startowy Clementoni 50098

loadertel: 732 850 600

Drogi kliencie. Jeśli nie ma odpowiedzi na pytanie którę chcesz zadać napisz poniżej..

(opcjonalnie)
*(Wymagany poinformujemy Cie o odpowiedzi)