Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowej realizacji usług zgodnie z zasadami korzystania z plików w naszej Polityce prywatności. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących plików cookies we własnej przeglądarce.

Hot Deals

Jaki rower woom wybrać dla dziecka ?

Jaki rower woom wybrać dla dziecka ?

Jaki rower dziecięcy wybrać jako pierwszy do nauki jazdy?


Rower woom 2_1.jpgW dzisiejszych czasach na rynku rowerów mamy do wyboru dziesiątki, jak nie setki modeli różniących się konstrukcją oraz kolorami. Wybór odpowiedniego jednośladu dla dziecka jest nie lada wyzwaniem, gdyż wśród obszernej oferty dostępnych modeli trudno odnaleźć ten jedyny. Podczas zakupów nasuwa się wiele pytań, na które na pierwszy rzut oka trudno jest odpowiedzieć. Jaki model roweru wybrać? Jaki kolor będzie odpowiedni? Którego producenta wybrać? Ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakup pierwszego roweru? Pytania te można mnożyć, jednak przed wszystkim należy zwrócić uwagę na wiek i wzrost dziecka oraz umiejętności jazdy na rowerze. Pierwszy rower odgrywa ważną rolę w rozwoju pasji u dzieci. Należy dobrze zastanowić się nad wyborem modelu, ponieważ ma to wpływ na rozwój umiejętności u małego rowerzysty. Rowerek dla młodego sportowca musi być przede wszystkim lekki i solidny, a jednocześnie w jak najlepszej cenie. Jednak wysoka jakość materiałów ponosi za sobą wysokie koszty produktów. Projekt, wykonanie modelu, kontrola jakości, marketing, to wszystko składa się na wysokiej jakości finalny produkt, a w konsekwencji wyższą cenę. Podczas wyboru rowerka należy zwrócić uwagę na ciężar pojazdu. Przy niewielkiej wadze dziecka rower musi być lekki, aby dziecko bez problemu pokonywało duże odległości. Kolejnym kryterium przy odpowiednim doborze rowerka dziecięcego jest ergonomiczny kształt. Rowerki dla dzieci posiadają krótsze ramiona korby, klamki hamulcowe oraz specjalnie dostosowane siodełka, aby maluch czuł się komfortowo. Ostatnim głównym kryterium jest wytrzymałość konstrukcji. Solidna konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo podczas jazdy, dzięki temu rower może posłużyć dla kilku pokoleń.

Czym kierować się przy doborze rowerka woom dla młodego sportowca?

Podczas wyboru rowerka woom należy wziąć pod uwagę wiek, wzrost, wagę oraz umiejętności malucha. System doboru wielkości pojazdu został dobrze przemyślany, aby dziecko w każdym wieku miało odpowiednio przystosowany rower. Chcąc zapewnić najlepszy rozwój umiejętności młodego kierowcy nie należy przeskakiwać danego rozmiaru. Każdy model wnosi coś nowego w nauce jazdy na rowerze.

Rower woom 2_1.jpg

Rowerek biegowy woom został zaprojektowany dla najmłodszych sportowców, ponieważ pozbawiony jest całego układu napędowego (pedałów, korby, łańcucha oraz przerzutek). Pojazd umożliwia łatwe wsiadanie i zsiadanie oraz swobodne odpychanie. Rowerki biegowe to pierwszy krok przed nauką jazdy na prawdziwym dwukołowcu. Biegówki woom przeznaczone są dla dzieci wieku od 1,5 do 3,5 lat. Preferowany wzrost użytkowników to 82-100 cm. Nawet, jeśli maluch dopiero od niedawna porusza się na własnych nogach to rowerek biegowy woom jest idealnym wyborem. Dzięki niskiemu środkowi ciężkości prowadzenie pojazdu jest ułatwione. Lekka konstrukcja o wadze zaledwie 2,85 kg zapewnia komfort użytkowania, a duże 12” koła zapewniają bezpieczeństwo podczas jazdy. Głównym zadaniem rowerka jest przyzwyczajenie dziecka do jazdy na prawdziwym jednośladowcu, nauka utrzymywania równowagi oraz kontroli kierunku jazdy.

Kolejnym rozmiarem rowerka jest model woom 2 przeznaczony jest dla dzieci 3-4,5 lat (95-100 cm wzrostu). Pojazd pozwoli łatwo przesiąść się z rowerku biegowego na rower z pedałami. Dzięki woom 2 maluch z łatwością opanuje najważniejsze umiejętności tj. pedałowanie, utrzymywania równowagi czy kierowanie pojazdem. Przemyślana geometria ramy pozwala ułatwić proces nauki jazdy, a 14” koła idealnie sprawdzą się podczas rowerowych wycieczek. Lekka 5 kg konstrukcja zapewnia komfort użytkowania. Jeżeli dziecko wcześniej jeździło na rowerku biegowym to prawdopodobnie nie będzie potrzebowało już bocznych kółek, które pomagają utrzymywać równowagę. Dodatkowym plusem jest osłonka na łańcuch, dzięki której nie ma możliwości wkręcenia się elementów podczas jazdy.

Po modelu woom 2 producenci proponują przesiąść się na rower woom 3. Pojazd pomaga doskonalić już zdobyte umiejętności oraz rozwija pasję jazdy na rowerze. Dzięki prostej pozycji maluch nie chwieje się na boki i może cieszyć się jazdą na rowerze. Rower woom 3 przeznaczony jest dla małych sportowców w wieku od 4 do 6 lat, przy wzroście 105-120 cm. W porównaniu do poprzedniego modelu rower posiada 16” koła, które sprawdzą się podczas jazdy na każdym podłożu. Jazda po leśnej ścieżce czy piaszczystej drodze nie stanowi problemu. Tak jak w poprzednim modelu rower posiada osłonkę na łańcuch, która zapewnia bezpieczeństwo podczas jazdy.

Modelem przeznaczonym jest dla starszych urwisów w wieku 6-8 lat (115-130 cm) jest rower woom 4. Dziecko może się poczuć jak dorosły podczas wycieczek rowerowych. Pojazd pozwala na dynamiczną jazdę po każdym rodzaju podłożu. Nowością w tym modelu są przerzutki ułatwiające jazdę po zróżnicowanym terenie. Duże 20” koła oraz osiem biegów, pozwalają udać się na dalszą wycieczkę rowerową bez męczenia się. Solidna konstrukcja o wadze 7,7 kg zapewnia bezpieczeństwo podczas jazdy oraz komfort użytkowania.

Po więcej szczegółów zapraszamy na naszą stronę Todler.pl, gdzie znajdą Państwo pełen opis produktu wraz z dokładnymi parametrami. Zachęcamy poznać pełen asortyment dostępnych modeli rowerków woom -> LINK

Dlaczego warto kupić rower woom?

Rower woom 2_1.jpg

Producent woom jest liderem na rynku rowerów dla dzieci. Produkty charakteryzują się najwyższą jakością wykonania oraz solidną i lekką konstrukcją. Rowery dziecięce woom wyróżniają się wieloma cechami na tle innych modeli dostępnych na rynku. Rama została wykonana z wysokiej jakości stopu aluminium 6061, z rur cieniowanych. Zapewnia to niewielką wagę roweru, ale również dużą wytrzymałość mechaniczną. Sprawia to, że rowery mogą posłużyć na lata użytkowania. Stabilność i dobrą równowagę pojazdu zapewnia duży rozstaw kół oraz spore opony. Rower wyposażony jest w super lekkie aluminiowe obręcze oraz piasty z uszczelnionymi łożyskami. Dodatkowo koła posiadają niezwykle wytrzymałe szprychy ze stali nierdzewnej. Wysokiej jakości, lekkie opony o niskich oporach toczenia zapewniają maksymalną przyczepność i bezpieczeństwo podczas jazdy. Cechą charakterystyczną firmy jest to, że rowery woom rosną razem z dzieckiem. Wspornik kierownicy umożliwia podniesienie jej do komfortowego poziomu, a siodełko umożliwia regulacje wysokości w poziomie. Komfort użytkowania zapewniony jest przez ergonomiczny kształt siodełka dopasowany do wieku dziecka. Dodatkowo siodełko zostało wzmocnione, przez co nie ma możliwości przetarcia. Prowadzenie pojazdu odbywa się za pomocą napędu oraz hamulców. Rowery z pedałami posiadają lekkie, kute korby aluminiowe o niewielkim rozstawie pedałów. Natomiast wolny bieg, czyli brak hamulca nożnego ułatwia dzieciom ustawienie pedałów w optymalnej pozycji. Dwa mocne hamulce posiadają wysokiej jakości pancerze, które zmniejszają tarcie i tym samym wpływają na optymalne działanie hamulców. Rowery dla starszych urwisów posiadają przerzutki, które ułatwiają jazdę po zróżnicowanym terenie. W tym momencie rowery marki woom są najbardziej popularnym towarem na Polskim rynku rowerów. Użytkownicy podkreślają, że pojazdy nie tracą na wartości. Dzięki temu, gdy dziecko urośnie rower można sprzedać niemalże za cenę zakupu.

O marce, nieco informacji o producencie rowerów woom

Firma została założona w 2013 r. przez dwóch pasjonatów rowerów - Marcusa Ihlenfelda i Christiana Bezdek. Zafascynowani kolarstwem ojcowie pragnęli zaprojektować swoim dzieciom rowery idealnie dostosowane do dziecięcej budowy i sposobu jazdy. W tamtym czasie Christian był projektantem przemysłowym w branży rowerowej, natomiast Marcus pracował jako menadżer marketingu w branży motoryzacyjnej. Chcąc połączyć siły założyli w wiedeńskim garażu firmę woom, która obecnie działa w ponad 30 krajach tj. Niemcy, Szwajcaria, kraje skandynawskie, Chiny czy Polska. Na początku producenci skupili się na dostosowaniu konstrukcji roweru do dziecięcych proporcji ciała. Christian nie mógł znaleźć danych statystycznych dotyczących dziecięcej anatomii, dlatego stworzył własne tabele rozmiarów, aby jak najlepiej dostosować rowery do potrzeb małych użytkowników. Od momentu założenia, firma stale się rozwija i staje się jednym z najbardziej popularnych producentów rowerków dziecięcych w Europie.